Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazartesi, 20 Mart 2017 15:03

İhtisas Komisyonları

Yapım Aşamasında

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu

Çatak

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Van İl Sağlık Müdürü Doç.
 • VAN (İHA)
 • Van Büyükşehir Belediyesi, kentin en işlek caddelerinden biri olan Maraş Caddesi’ni (Kazım Karabekir) yenileyecek.Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kentte, ticari potansiyeli yüksek olan caddeler tek tek yenileniyor.
 • Van'da 15 kilogram eroin ele geçirildi
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda bir aracın ön göğüs alt kısmına zulalanmış vaziyette 15 kilogram eroin ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Gürpınar ilçesi Hakkâri - Van kara yolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine 65 plaka sayılı bir kamyonette arama yapıldığı belirtildi.
 • Van’ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, ilçede tamamlanan kilitli parke taşı çalışmalarını yerinde inceledi.İlçedeki hizmetlerine tüm hızıyla devam eden Erciş Belediyesi, 12 mahallenin kilitli parke taşı çalışmasını tamamladı.
 • AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Van Ajans Amirliğinde devam eden çalışmaları inceldi.Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş ile birlikte TMO Van Ajans Amirliğinde devam eden çalışmaları inceleyen AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • VAN (İHA)
 • Van’ın Çaldıran Belediyesi, Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulları (BESYO) özel yetenek sınavlarına hazırlanan yaklaşık 40 öğrenciye ücretsiz eğitim vererek sınavlara hazırlıyor.Çaldıran Belediyesi, “Gençlere Spor Alanlarından Destek” projesi kapsamında Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulları (BESYO) özel yetenek sınavlarına hazırlanan yaklaşık 40 öğrenciye ücretsiz eğitim vererek, sınavlara hazırlıyor.
 • Van'da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları geçici süreyle yasaklandı
 • Van’da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi ve korona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 6 Ağustos 2020 tarihinden geçerli 20 Ağustos 2020 tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile; 2911 sayılı toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanunun 17.
 • Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Bilmez, vatandaşları Kovid-19 konusunda uyardı
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde son 6 ay içerisinde yaklaşık 200 civarında yaban hayvanın tedavisi yapılıp doğaya bırakıldı.Van YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde oluşturulan doğal yaşam alanında tedavi edilen yaban hayvanları, rehabilitasyonunun ardından doğal yaşama salınıyor.
 • Van Büyükşehir Belediyesinin itfaiyecileri, Erek ve Artos dağlarının ardından 5 bin 137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı’na tırmanacak.İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekipleri ile Türkiye Milli Dağcılık Federasyonuna bağlı Vadi Doğa Sporları Kulübü, 10 günde 3 zirve etkinliği düzenledi.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapılan toplantıda korona virüsle ilgili yeni tedbirler masaya yatırıldı.
 • Van’da içme sularındaki kireç oranının fazla olması, su arıtma cihazlarına talebi arttırdı.Van’da yıllardır içme suyunda yaşanan sıkıntı, vatandaşları su arıtma cihazlarına yöneltti.
 • Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre kaza, ilçeye yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kızılören mezrası yakınlarında meydana geldi.
 • Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini duyurdu.Van TSO’dan yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının Van’da da etkisini sürdürdüğü belirtilerek, “Kentteki yetkili kurumlar tarafından açıklanan son rakamlara göre 100’ü aşkın hastanın olduğu ve 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmiştir.
 • Van’ın Tuşba Kaymakamı Furkan Duman göreve başladı.İçişleri Bakanlığının 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Van Vali Yardımcılığı görevine atanan Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa’nın yerine Şanlıurfa’nın Hilvan Kaymakamı Furkan Duman atanmıştı.
 • Van’da Kurban Bayramı süresince meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi hayatını kaybederken, 58 kişi de yaralandı.Tüm ülkede olduğu gibi Van’da da yapılan tüm uyarılara rağmen aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu bayram tatili boyunca meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi hayatını kaybederken, 58 kişi de yaralandı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan tarımsal hizmet atağı, Kurban Bayramı süresince devam etti.Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla bahar aylarından itibaren kent genelinde başlatılan tarım hizmetleri aralıksız devam ediyor.
 • Van’ın Çaldıran ilçesinin İran sınırında başından ve karnından silahla vurulan kişi hayatını kaybetti.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Çaldıran ilçesi İran sınırındaki Yücelen Mahallesi Çilli mezrası kırsalında 4 Ağustos 2020 günü saat 01.30 sıralarında İbrahim Baykara isimli şahsın silahla başından ve karnından vurularak yaralandığı belirtildi.
 • Van’ın Çaldıran ilçesinde korona virüsten dolayı Aşağı Yanıktaş Mahallesi’nin karantinaya alınmasıyla Yukarı Yanıktaş Mahallesi için belediye ekipleri tarafından yeni yol açma çalışması başlatıldı.Tendürek Dağı eteklerinde bulunan Aşağı Yanıktaş Mahallesi, korona virüs nedeniyle karantinaya alınmasıyla giriş çıkışları kapatıldı.
 • Kurban Bayramı’nın 4 günlük tatil sürecinde ziyaretçiler Akdamar Adası, Van Kalesi ve Van Müzesi’ne yoğun ilgi gösterdi.Bayram tatili süresince yerli turistler ören yerlerini ziyaret etmeyi tercih etti.
 • Van’ın Çaldıran ilçesinde bir mahallenin tamamı ile farklı mahallelerdeki iki ayrı ikamet karantinaya alındı.Çaldıran İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, korona virüs vakalarının görülmesi üzerine Aşağı Yanıktaş Mahallesi karantinaya alındı.
 • Van’ın Erciş Belediyesi, sivrisinekle mücadele kapsamında merkez mahallelerde her gün ilaçlama çalışması yapıyor.Daha önce korona virüsle mücadele kapsamında başarılı çalışmalara imza atan Erciş Belediyesi, normalleşme sürecinde de halkın sağlığı ve huzuru için sivrisinek popülasyonuna karşı vektörle mücadelede de aynı kararlılığı gösteriyor.
 • VAN (İHA)
 • Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Kuşluk Mahallesi sakinleri, Kurban Bayramında asırlardır devam eden geleneklerini sürdürüyor.Mahalle sakinleri gelenek haline getirdikleri kurban eti dağıtımını bu yılda sürdürdü.
 • Van’da yavruyken bulunan ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde koruma altına alınan orman baykuşu sağlıklı bir şekilde büyüdü ve yakın zamanda doğaya bırakılacak.Van’da 45 gün önce yuvasından düşen ve duyarlı vatandaşlar tarafından bulunarak Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen orman baykuşu burada koruma altına alındı.
 • Van merkez İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen Kurban bayramı etkinlikleri ile çocuklar doyasıyla eğlendi.
 • Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunlaşan araç trafiğini görevli ekiplerle denetledi.Başkale girişi ve Bebleşin Karakol Kontrol Noktasında yapmış olduğu denetime İlçe Emniyet Müdürü Vekili Veyis Emre Yeşilırmak ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Helli de eşlik etti.
 • Van'da 5 yıl önce eşinin altınlarını satarak 300 küçükbaş hayvan alan Serkan Tatar, gözü gibi baktığı hayvanların sayısını 5 yılda 1300'e ulaştırmayı başardı - Serkan Tatar: - "Evlendikten sonra hayvancılık yapmaya karar verdim. Birikmiş param ile eşimin altınları vardı. Devlet bankasından da faizsiz kredi çektim. 300 Norduz koyunu aldım. Beş yıl içinde sayıları 1300'e ulaştı"
 • Van merkez Tuşba ilçesinde iki yıl önce Fransa’dan getirdiği kaz yumurtasından elde ettiği hayvanlarla çiftlik kuran iş adamı Ömer Kasap, şimdi civciv satışında taleplere yetişemiyor.Van’da yaşayan iş adamı Ömer Kasap, kardeşlerinin önerisi üzerine iki yıl önce Fransa’dan kaz yumurtası aldı.
 • Türkiye’nin en doğusunda ve 1726 rakımlı kenti Van’da, gün batımında ortaya çıkan eşsiz manzara, görenleri hayran bırakıyor.Van’da gün batımı sırasında güneşin son ışıklarıyla kızıllaşan gökyüzünün Van Gölü’ne yansıması, görenleri hayran bırakıyor.
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken 3’ü ağır 19 kişi yaralandıVan Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Gürpınar ilçesi Kırkgeçit Mahallesi Bedel yaylasında koyun sağımında çalışan işçileri taşıyan kamyonet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.
 • Van'da işçileri taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı
 • İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Turta Girmemiş Orman’ isimli çocuk oyunu Van’da sahnelenecek.Dila Er ve Gözde Kısa’nın yazdığı Elif Erdal’ın yönettiği “Turta Girmemiş Orman” adlı çocuk oyunu Van’da sahnelenecek.
 • Negatif iyonlarla havadaki zararlı gazları ayrıştırarak temiz havanın içeri girmesini sağlayan cihaz, İskoçya, İngiltere, Dubai, Hollanda, Almanya ve İran'a satılıyor - Girişimci Mehrdad Fojlaley: - "Bu cihaz nanoplazma teknolojisiyle çalışıyor. Filtre kullanılmıyor. Havayı zararlı gazlardan tamamen temizliyor. Ortamın ozon miktarı değişmiyor. Sağlığa ve insanlara hiçbir zararı yok" - "Amerika'daki üniversitelerde nanoplazma teknolojisinin virüslerle savaşmada etkisi kanıtlanmış. Yüzde 99 oranında virüsleri yok ettiğine yönelik bilimsel makaleler var. Şu an Amerika'dan talep almaya başladık"
 • Van’ın Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak ve Eşi Esra Solak, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Nakliye kamyonu şoförü Yusuf Yaman’ın ailesine bayram ziyaretinde bulundu.Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak ve Eşi Esra Solak, 1992 yılında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Nakliye kamyonu şoförü Yusuf Yaman’ın Başkale’de yaşayan ailesine bayram ziyaretinde bulundu.
 • Van merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Kurban bayramı dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.Kaymakam ve Belediye Başkan Veli Sinan Aslan, ilk olarak İpekyolu İlçe Jandarma Komutanlığı’na yeni atanan Jandarma Binbaşı Mustafa Şamil Görücü’ye hem hayırlı olsun hem de bayram ziyaretinde bulundu.
 • AK Parti MKYK üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Milletvekili Gülaçar yayımladığı mesajında, "Kurban; yabancılaşmak yerine yakınlaşmanın, bencillik yerine paylaşmanın, kırmak yerine gönül almanın, üzmek yerine gülümsetmenin, kin yerine dua almanın imkanıdır.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Çaldıran’da şehit ailesini ziyaret etti.Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 1 Eylül 2016 tarihinde Tendürek bölgesinde terörle mücadele sırasında şehit olan güvenlik korucusu Muzaffer Aladağ ve Mehmet Aladağ’ın Çaldıran’ın Yaşkütük Mahallesi’nde ikamet eden ailesine bayram ziyaretinde bulundu.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İran sınırındaki birlikleri ziyaret ederek, askerlerin bayramını kutladı.Sabaha karşı helikopterle İran sınırındaki Çaldıran ilçesine gelen Vali Bilmez ve beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ile İl Müftüsü Ömer Keskin, Çaldıran Soğuksu Hudut Karakolu’nda Kaymakam Adem Can, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, 6.
 • Van Valisi Bilmez, sınırdaki askerlerle bayramlaştı
 • Van’da Üvercinka Coffee Terrace, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Üvercinka Coffee Terrace yetkilileri bayramların; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik ikliminin vuku bulduğu zamanlar olduğunu ifade ederek, “Bayramlar; kaynaşmanın ve paylaşma duygusunun en üst seviyede yaşandığı iklimlerdir.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van’daki şehit aileleri derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.Vali Bilmez Valilik bahçesindeki toplantıda Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Kahraman, Van Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Baki, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Van Şube Başkanı Cafer Oğur, Van Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Azerin Kozay, Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Adem Gemici ile bir araya geldi.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, Kurban bayramı ziyaretlerine şehit aileleriyle başladı.Her bayram olduğu gibi Vali Bilmez ve Eşi Meral Bilmez bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.
 • Van’ın Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, beraberinde AK Parti Çaldıran İlçe Başkanı Ali Çiftçi ile birlikte yardıma muhtaç çocuklara bayramlıklar dağıttı.Çaldıran Belediyesi Kurban bayramı öncesi kırsal mahallelerde bulunan yardıma muhtaç aile çocuklarına ayakkabı ve pantolon dağıttı.
 • Van’ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, Kurban bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmetbeyoğlu, Kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir.
 • Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, emniyet ve jandarma trafik ekipleri tarafından uygulanan Kurban bayramı denetimlerine katıldı.Trafikte aksaklık yaşanmaması için önlemlerini alan trafik ekipleri, Van-Erciş yolu üzerindeki kontrol noktasında uygulama gerçekleştirdi.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr