Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 07:35

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun Çatak’ta

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. A. Haluk Dursun çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Van’ın Çatak ilçesini ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Dursun ilk ziyaretini Çatak Kaymakamlığına yaptı. Hükümet Konağı Bahçesinde İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen ve Kurum amirleri tarafından karşılanan Dursun, Kaymakamlık makamında İlçe hakkında Kaymakam Türkmen’den bilgi aldı.

 Çatak Halk Kütüphanesi ve Sanat Merkezini ziyaret edip bilgi alan Bakan Yardımcısı Dursun, Kütüphanedeki kayıtlı kitap sayıları, kayıtlı üye sayısı, günlük ziyaretçi sayıları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Oradan Bakan Yardımcısı Dursun, Sanat Merkezine geçti. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Resim ve Piyona kurslarında öğrencilerin çalışmalarını izledikten sonra hocalara ve öğrencilere teşekkür etti.

Bakan Yardımcısı Dursun ve beraberindekiler Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından özel bir otelde yemek programında ağırlandı. Programda Başkan Şeylan tarafından ilçenin turizme kazandırılması için tarihi ve doğal güzellikler hakkında bilgi verildi. Özellikle Kanispi Şelalesinde Belediye tarafından yapılması planlanan proje ve çalışmalar hakkında bakanlığın desteğini istedi. Bakan Yardımcısı ve beraberindekiler İlçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Tarihi Hurkan Köprüsünü ziyaret ettikten sonra Siirt’in Pervari ilçesine gitmek üzere Çatak’tan ayrıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr