Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Perşembe, 20 Haziran 2019 21:10

Binali Yıldırım, Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı Temsilcileriyle Buluştu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı temsilcileriyle Kahvaltıda bir araya geldi.

Tuzla Ay Yıldız Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı buluşmaya Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin de katıldı.

Kahvaltı öncesi Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve AK Parti İlçe Koordinatörü İskender Şeylan Binali Yıldırım ile bir süre ilçe ve bölge hakkında sohbet etti.

Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Bir haftadır İstanbul’da hemşerilerimiz ile görüşüyoruz, çok güzel olumlu bir atmosfer var sizi canı gönülden destekliyorlar inşallah 23 Haziran'da İstanbul seçimlerinde sizi belediye başkanı seçeceğiz." dedi.

Binali Yıldırım ise Türkiye’nin diğer ucundan gelip beni desteklemenizden sevinç duyuyorum. Hoş geldiniz Sefa Getirdiniz. Rabbim bu kutlu davada emeklerimizi boşa çıkarmasın dedi.

Kahvaltı programında konuşan Yıldırım, ""Kürtlerin de Türklerin de tek sorunu PKK bölücü terör örgütüdür. Bu örgüt bölgenin kalkınmasını geciktirmiştir. Bu örgüt, inanların gelecek ümitlerini yok etmiştir. Türk, Kürt kardeşleri birbirine düşman etmiştir. Onun için zaman birlik ve kardeşlik zamanıdır. Etnik kimliğimiz, bizim seçtiğimiz bir şey değil. Kürt, Türk, Gürcü, Laz mı doğacağız. Buna biz karar vermiyoruz. Anamıza, babamıza biz karar vermiyoruz. Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun. Rabbimiz, peygamberimiz, kıblemiz bir. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz ve birlikte Türkiye'yiz" diyen Yıldırım, " Bugün herkes ana dilinden konuşabiliyor mu? Ana dilde eğitim yapılabiliyor mu? Kürt Enstitüleri var. Kürtçe ile ilgili bölümler var. Kürtçe yayın yapan devlet ve özel televizyonlar var. Her türlü ayrımcılık, baskı, eşit şekilde karşılık görmeli ve reddedilmelidir. Birleşmenin başka yolu yok. Çok acılar çektik, bedeller ödedik. Şimdi artık, gücümüzü, enerjimizi birleştirme ve ülkemizi bölgede güçlü yapma zamanıdır. " diye konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr