Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 15 Mart 2017 18:48

Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül, YBO'nu Ziyaret Etti

Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül ve Eşi Demet Akgül Çatak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yurtlarında kalan öğrencileri ziyaret edip birlikte yemek yedi. Başkan Vekili Akgül, yemekhane, çamaşırhane, derslikler, banyoları tek tek inceledi.

 Başkan Vekili Akgül ve eşi Demet Akgül'e ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Şube Müdürü Şükriye Ersari, Okul Müdürü Fatih Gül de eşlik etti. Başkan Vekili Akgül, pansiyondan sorumlu öğretmen ve idarecilerle görüşüp ihtiyaç ve sorunları dinledikten sonra öğrencilerle akşam yemeği yedi.

 EKSİK OLAN AİLE SICAKLIĞINI TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yemekhanesinde öğrencilerle hem yemek yiyip hem de sohbet eden Akgül, maddi imkanları kısıtlı ya da ulaşımın zor olduğu köylerdeki öğrencilerin eğitimlerini YBO'da sürdürdüğünü söyledi. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılandığını belirten Akgül, tek eksiğin aile sıcaklığı olduğunu belirterek, bunu da bu tür etkinlikler ve ziyaretlerle tamamlamaya çalıştıklarını söyledi. Akgül, "Bu ziyaretlerimizin amacı okullarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tanımaktır. Siz öğrencilerimiz bize devletimizin emanetisiniz. Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Anne babalarınız sizleri bize emanet etti. Dolayısıyla sizlerin anne babaları bizler sayılırız. Ailelerinizin ne kadar zor şartlarda sizleri buraya gönderdiklerini gördüm. Anne babanıza, vatanınıza, milletinize hayırlı birer evlat olmanız bizim en büyük temennimiz. Onun için derslerinize iyi çalışmalısınız. Çatak’taki tüm okulların eğitim seviyesini yükseltmek benim birinci arzumdur. Çünkü Çatak’ın eğitim ile anılmasını istiyorum. Sizlerde iyi çalışın. Bizlere destek olun. Sıkıntılarınızda veya yardıma ihtiyaç duyduğunuzda hem belediye hem de kaymakamlık olarak her zaman yanınızdayız. Yaşanan sorunları ve sıkıntıları imkânlar ölçüsünde halletmeye çalışacağız. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak bu benim görevimdir" dedi.

OKUYARAK HAYALLERİNİZE KAVUŞABİLİRSİNİZ

Belediye Başkan Vekili Akgül'ün eşi Demet Akgül ise kız pansiyonunu ziyaret ederek öğrencilerle sıcak bir ortam kurdu. Öğrencilerin yaptığı resimleri inceleyen ve bol bol sohbet eden Akgül'ü ilgiyle dinleyen kız öğrenciler de hayallerini anlattı. Pansiyonların ev ortamına dönüştürülmesinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Akgül, "Öğrenciler daha nezih bir ortamda eğitim-öğretime devam etmeli. Kız çocuklarının okumaları devletimizin geleceği açısından çok önemlidir. O yüzden sizler okumalı geleceğimizin öğretmeni, doktoru, mühendisi, siyasetçileri olmalısınız. Bana anlattığınız hayallerinize çalışarak ulaşabilirsiniz. Asla ümidinizi kaybetmeyin. Her zaman azimli ve hırslı olun. Yaptığınız çalışmaları, odalarınızı, şartlarınızı gördüm. Herhangi bir ihtiyacınızda her zaman yanınızdayız. Kapımız sizlere her zaman açık. Her zaman bizlerle görüşebilirsiniz" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr