Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Salı, 07 Mart 2017 17:41

Çatak Belediyesi'nin İlk Gazetesi Yayımlandı

Çatak ilçesi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından belediye çalışmalarını ve projelerini içeren 10 sayfalık Çatak Belediyesi Bülteninin ilk sayısı yayımlandı.

Gazetenin ilk sayısı "Çatak’a Hayat Veren Mega Proje" manşeti ile çıktı. 10 sayfalık gazetede Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, belediye hizmetlerini anlatırken, gazetede belediyenin gelir giderleri, Çatak'ta hayata geçirilecek kısa, orta ve uzun vadeli projeler, çevre ile ilgili haberler, muhtarlar ile görüşmeler, ilçedeki okullara yapılacak yardımların detaylı olarak kamuoyuna aktarılması amaçlandı. Başkan Vekili Akgül, gazete ile Çatak halkına yapılan ve yapılacak hizmetleri daha iyi aktarabileceklerini belirterek, şunları söyledi:

"Çatak kırsal olarak geniş bir alana yayılmış. Dolayısıyla vatandaşlarımızın tamamına tek tek ulaşamıyoruz. Mahallelerimizin çoğunda internet bağlantısı bulunmuyor. İnternet sitemiz, sosyal medya ağlarımız mevcut olmasına rağmen, halkımız yaptığımız çalışmalardan ve projelerimizden haberdar olamıyor. Halka ulaşmanın tek yolu gazetedir diye düşündük. Bundan dolayı renkli olarak hazırlanan 10 sayfalık bir gazete çıkardık. Gazetemiz ile halkımıza faaliyetlerimizi açık, net ve şeffaf şekilde duyuracağız. Gazetemizin ilk sayısını bastık ve Çatak'ta her kesimden vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Halkımızın gazete çıkarmamızdan duyduğu memnuniyet bizi daha da sevindirdi. Bundan sonra gazetelerimiz de ilk sayımızda olduğu gibi belediyemizin tüm birimlerinin çalışmalarını detaylı bir şekilde halkımıza aktaracak. Böylece haklımızın bizleri daha doğru tanımalarını sağlamayı hedefliyoruz"

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr