Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazar, 05 Mart 2017 15:15

Çatak’ta Yetenek Avı

Aydın’ın Nazilli Belediyespor altyapı kulübü geleceğin yıldızlarını keşfederek Türk Futboluna kazandırmak amacıyla Aydın’dan gelen Turan Sav Çatak Belediye Başkan Vekili  Kaymakam Hacı Asım Akgül’den gerekli izinleri alarak futbol okulundaki genç oyuncular arasında mini bir müsabaka düzenlemek istediğini söyledi. Akgül’den bu konuda tam destek alan Sav’ın düzenlemiş olduğu müsabakaları Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül bizzat yerinde ziyaret etti.

                Düzenlenen müsabaka sonucunda yaşları 12 ila 17 arasında olan 2 futbolcu akademiye seçilirken 4 oyuncu da izlemeye alındı. Bu seçilen futbolculara öncelikle spor disiplini, teknik, taktik ve koordinasyon eğitimi verilecek. Profesyonel bir futbolcu olarak sahalarda yer almak isteyen gençlere, Nazilli Belediyespor tarafından disiplinli bir şekilde eğitim verilecek. Yılın 12 ayı boyunca eğitim alan bu sporcular profesyonel boy gösterdiği turnuvalarda oynayarak deneyimlerini arttıracaklar. Ayrıca bu sporcuların yılın belirli dönemlerinde değişik bölgelerde idmana katılacağını ifade eden Sav genç oyuncuların gelecek vaat ettiğini belirtti.

               Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül; ‘’ İlçemize ki genç yeteneklerin bu şekilde keşfedilmesi bizler için çok onur verici. Bizler elimizden geldiğince bu tür özel yetenekleri olan gençlerimize destek olmaya çalışıyoruz. İşin böyle profesyoneller tarafından ele alınması ise son derece güzel bir durum. Gerçekten kendine güvenen, inanan ve kendini göstermek isteyen futbolcuların fırsatları değerlendirmesi gerektiğini, genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmanın önemli olduğuna son derece inanıyorum. Bildiğiniz gibi ağaç yaşken eğilir. Bu yaşlarda bu işin ciddi şekilde eğitimini alarak profesyonelce yetişen gençlerimizi ilerde çok iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum." dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr