Güncel Haberler

Cumartesi, 30 Aralık 2017 08:09

Çatak'ta kapalı pazar yeri hizmete girdi

Çatak Belediyesi her gün farklı bir yatırımla hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor. Bu kapsamda yıllardır büyük bir ihtiyaç olan kapalı pazar yeri törenle hizmete girdi.

Sosyal belediyecilikte örnek projelerle yeni çığırlar açan Çatak Belediyesi hizmetlerini aralıksız sürdürürken, kapalı pazar yerini törenle açarak bir sorunu daha çözüme kavuşturdu. Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki pazarın açılışı için yapılan törene  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, eşi Demet Akgül, Ak Parti ilçe başkanı Tahsin Babur, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Cebe, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, pazar yerinin 500 metre kare alan üzerine yapıldığını ve 338 bin 814 liraya mal olduğunu söyledi. Her hafta cuma günleri bu alanda pazar kurulacağını belirten Akgül, "Vatandaşlarımız burada tezgahlarını kurup satışını yapacak. Çatak'ın böyle bir pazar yerine çok ihtiyacı vardı. Aynı zamanda bu alan haftanın diğer günlerinde ise küçük araçlar için otopark olarak kullanılabilecek" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

24°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 17.70 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr