Güncel Haberler

Perşembe, 14 Aralık 2017 19:29

Dağda Mahsur Kalan Koyun ve Keçiler Kurtarıldı

Van’ın Çatak İlçesinde Dokuzdam Mahallesinde mahsur kalan koyun ve keçiler Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Başkanlığı Çatak Şube Amirliği ekipleri ve Çatak Belediye personeli tarafından 4 gün sonra dağdan kurtarıldı.


İlçeye 60 km uzakta bulunan Dokuzdam Mahallesinde Şıvgınlı Mevkii kırsalında dağda mahsur kalan 5 keçi 1 koyunun sahipleri Sefer Çelik ve Fazıl Mutlu kendi çabaları ile hayvanlarını dağdan indiremeyince Belediyeden yardım istedi. Sarp Kayalıklarda mahsur kalan koyun ve keçiler Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ün talimatı ile kurtarıldı. itfaiyenin yoğun çabaları ve imkanları ile Çatak Belediyesi itfaiye Ekipleri tarafından çeşitli stratejiler üretilerek dağdan indirilen hayvanlar sahiplerine teslim edildi.

Kendi olanakları ile keçisini bir türlü indiremediği için yardım istediğini anlatan Fazıl Mutlu, "Her gün sürülerimi bu mevkide otlatıyorum. Bazen sürüden kaçan hayvanlar oluyor. Keçilerimi kurtarmaya çalıştım. Ama başaramadım. Mahalle sakinleriyle birlikte kurtarmaya çalıştık. Keçilerim 4 gün önce burada mahsur kaldı. Ne yaptıysak indirmeyi başaramadık. Aç susuz kalınca çok üzüldüm. Onlar için korktum ama Belediye Başkanımızın emriyle gelen Korkusuz ve kahraman İtfaiye ekipleri hemen hayvanlarımı kurtardı. itfaiye ekiplerimize ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Asım Akgül'e çok teşekkür ediyorum." dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

24°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 17.70 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr