Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 13 May 2020 21:53

  Başkan Şeylan, Sulama Kanalı, Bakım Onarım Çalışmalarını İnceledi

 

Çatak Belediyesi, tarımsal sulama sezonu öncesi mahallelilerin talepleri doğrultusunda sulama kanalı bakım onarım ve temizlik çalışmalarına başladı.

İlçe merkezine 32 km uzaklıktaki Narlı Mahallesinde 9 yıl önce yapılan 7 km uzunluğundaki Sulama Kanalı toprak ve heyelan yüzünden kapandı. Uzun yıllardır kullanılmayan açık sistem sulama (beton kanal) kanalında sorunlarının çözüme kavuşması için Çatak Belediyesi tarafından temizlik, yapım, bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Çatak Belediyesi olarak vatandaşlara her konuda destek olduklarını vurgulayarak; “Vatandaşlarımızın sulama kanallarını daha randımanlı kullanmaları ve tarımsal sulama sezonunda sorun yaşamamaları için özveriyle çalışıyoruz. Önceki yıllarda yapılmış olan sulama tesisi inşaatlarının eskiyen, bozulan ve ekonomik ömrünü doldurmuş olan kısımlarının bakım, onarım ve yenileme işlerinin yapımı için oluşturduğumuz ekipler Narlı Mahallemizde çalışmalarına başladı. Çalışmalarımız artarak devam edecek.” dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr