Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Perşembe, 23 Mart 2017 19:14

Başkan Vekili Akgül Muhtarlarla Bakan Soylu’nun Van Ziyaretine Katıldı

 Bakan Süleyman Soylu’nun Van’ın Edremit ilçesinde Double Tree By Hilton Otel’de muhtarlarla beraber yaptığı programa Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül,AK Parti ilçe başkanı Tahsin Babur ve Çatakta ki Mahalle muhtarları katıldı.
Bakan Soylu, Muhtarlarla yaptığı yemekli toplantıda yaptığı konuşmada, muhtarların, vatandaşların derdiyle dertlenen, sıkıntılarının giderilmesinde önemli görev üstlendiğini belirterek, terörle kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini ve bundan asla geri dönüş yapmayacaklarını söyledi. “Kandil’dekilere sesleniyorum, siz Türkiye’nin anayasasıyla kafanızı yoracağınıza canınızı nasıl kurtaracaksınız, ona bakın. Orada it gibi ulumayı bırakın, milletin başına yıllardır sardığınız alçak ayrılık tohumlarının bedelini nasıl ödeyeceksiniz? Sıçan gibi nereye kaçacaksınız, canınızı nasıl kurtaracaksınız, ona bakın. Yıllardan beri bu ülkenin üzerinde, ensesinde boza pişirmeye çalıştılar” dedi.

“Biz büyük bir medeniyetiz”

Soylu, Türk milletinin hiçbir zaman şiddete, silaha sarılmadığını, her zaman demokrasiden yana olduğunu, bu memleketin ayakları üzerinde durmasının istenmediğini vurgulayarak, "Burada huzur olursa Ortadoğu'da huzur olacaktır. Biz birleştiriciyiz. Böyle olmasak bugün buralarda olmazdık." dedi.

“Atacağınız her oy terörün tasfiyesi demektir”

Konuşmalarında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de değinen Soylu, “Büyük bir ülke olmaya talibiz. Güçlü meclis olacak. Kanun çıkaracak. Darbe olmayacağı için, koalisyon olur mu olmaz mı denmeyeceği için yoluna 5 yıl devam edecek. Geleceğe ait bu gri havadan ülkeyi çıkararak güneşli günlere doğru gitmesini sağlayacak bu değişikliği hayata geçirmemiz gerekiyor. ‘Gençler milletvekili olmasın’ diyorlar. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da şehit olsun ama mecliste olmasın diyorlar. Bu ülkede yıllarca başörtülüler temsil edilmedi, kaybeden millet oldu. Orası milletin meclisidir. Orada herkes kendini görmelidir. Gençlerin mecliste olması, 18 madde içinde Türkiye için en avantajlı maddelerden biridir. AB son demlerini yaşıyor. Biz de 300 yıldır ilk kez yükselme dönemindeyiz. 3 bin dolardan 11 bin dolara çıkan bir ülkeyiz. Bu sistem 21. asrın başında bizde olsa 25 bin dolara yükselmiştik. Eğer biz bunu gerçekleştirmek istiyorsak, bunu Recep Tayyip Erdoğan’la yapabiliriz. Başka kimseyle yapamayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu sistemi oturtur, nasıl yürüyeceğini millete gösterir, sonra sistem devam eder. Atacağınız her oy terörün tasfiyesi demektir. Birliğin ve beraberliğin göstergesidir" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr