Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Perşembe, 02 Nisan 2020 09:19

Başkan Şeylan’dan “2 Nisan” Mesajı

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, kentin düşman işgalinden kurtarılışının 102. yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
Başkan Şeylan, binlerce yıllık tarihiyle sayısız medeniyete ev sahipliği yapan, doğal güzelliklerin ve güneşin şehri Van’ın yaklaşık bir asır önce 2 Nisan 1918’de düşman işgalinden kurtarılmasının yıldönümünün gururunu yaşadıklarını söyledi.
3 yıl düşman işgalinde kalan Van'ın, 2 Nisan 1918 tarihinde işgalden kurtularak istiklaline kavuştuğunu ifade eden Şeylan, "Yaklaşık 30 bin şehit verilerek Van ilimiz atalarımızdan bizlere emanet edildi. Bunun kıymetini iyi bilmek lazım. Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anarken, Vanlı kardeşlerimizin bu güzel ve anlamlı gününü, en derin saygı ve sevgilerimle kutluyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr