Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 26 Şubat 2020 18:34

Başkan Şeylan'dan Depremzedelere Ziyaret

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Türkiye - İran sınır hattında İran'ın Khoy Şehrinde yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Van Başkale'ye bağlı Kaşkol, Güvendik, Özpınar ve Gelenler köylerindeki depremzedelerle bir araya geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ile birlikte depremde hayatını kaybedenler için taziye evlerini ziyaret ederek dua okudular. Başkale Halkına geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Güvenlik güçleri, AFAD, Kızılay, UMKE ve alanda çalışan ekipler ile görüşüp işlerinde kolaylıklar dileyip özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ettiler. 

Başkan Şeylan, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “ Çatak Bahçesaray yolunda yaşanan çığ faciasının ardından şimdi de Başkale ilçemizin dört tane köyünde yaşanan deprem, tüm milletimizin yüreğinde yara açmıştır. Bu tür doğal afetlerde birlik ve beraberlik içinde varımızla yoğumuzla yardıma koşmamız bizim büyük bir millet olduğumuzun göstergesidir. Devlet olarak Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Güvenlik güçlerimiz AFAD, Kızılay, UMKE AFAD ekipleri ilk andan beri alanda çalışmalarını sürdürüyorlar. Allah Devletimize zeval vermesin. Milletimize geçmiş olsun diyor, kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum” dedi. 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr